Autor:

Damian Mikołajczyk

Utworzono:

15.09.2014

W sobotę na boisku w Janiszewicach spotkały się dwie czołowe drużyny sieradzkiej klasy B gr. III, vicelider – TS Janiszewice - podejmował lidera- drużynę GKS Widawia Widawa II. Rywalizacja zapowiadana jako najciekawsza w trzeciej serii spotkań dostarczyła licznie zgromadzonym kibicom emocji od pierwszej do ostatniej minuty.

Pierwsze pół godziny to wyrówna gra i kilka dogodnych okazji obu drużyn, lecz to goście byli bliżsi objęcia prowadzenia których strzał zatrzymał się na słupku bramki Sebastiana Kantego. W 34 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Głowinkowskiego na bramkę zamienił Artur Kanty. Widawia wyrównała tuż przed przerwą, na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Michalski piłką odbiła się od Krzysztofa Wdówczyńskiego i wpadła obok bezradnego bramkarza TSJ.

W drugiej połowie drużyny poprawiły skuteczność. Zaczęło się dobrze dla gospodarzy którzy po pięknej bramce Konrada Kmiecika oraz trafieniu Głowinkowskiego w 60 minucie prowadzili 3:1. Lider odpowiedział bardzo szybko, kontaktowego gola strzałem z rzutu wolnego zdobył Michał Wypych. TS Janiszewice tym razem nie zgotował tak nerwowej końcówki jak w pierwszej kolejce i w 84 minucie Kmiecik po podaniu Głowinkowskiego ustalił wynik spotkania na 4:2.

Skład TS Janiszewice:

Kanty Sebastian – Witkowski (90’ Kanty Arkadiusz), Nyks, Ciesielski, Wdówczyński – Kopciuch, Kmiecik, Kanty Artur, Ber (87’ Mikołajczyk) – Siekierski (62’ Gajewczyk), Głowinkowski

Drużna z Janiszewic z kompletem punktów objęła prowadzenie w tabeli, w najbliższą niedzielę o godzinie 16 podejmować będzie u siebie KS Inter Sieradz Woźniki.