Sebastian Skonieczka

Utworzono:

17.07.2014

Remis na inaugurację!!!

Dziś na boisku w Radomnie miejscowy Radomniak zremisował z Polonia Pasłęk w swoich historycznym meczu 1:1. Było to pierwsze spotkanie Radomniaka w V lidze, które możemy zapisać do udanych. W pojedynku z bardzo silną Polonią nasi zawodnicy postawili bardzo dużo opór bardziej ogranym i doświadczonym zawodnikom z Pasłęka. W10'jako pierwsi zaatakowali goście, którzy oddali strzał z 14 metra tuż nad bramkąŁukasza Komorowskiego. Niespełna 60 sekund później znakomita okazja dla Radomniaka.Sławomir MówińskiwypuszczaRadosława Skonieczka, któremu w sytuacji sam na sam nie udaje się do końca opanować piłki, po czym zostaje powalony przez golkipera Polonii. Kolejne minuty, to przede wszystkim walka w środkowej strefie boiska gdzie świetnie spisywali sięSkonieczkawraz zDawidem Górzyńskim. W36'małe gapiostwo naszych defensorów oraz spóźnione o ułamek sekundy Komorowskiego powoduje, że napastnika gości po otrzymaniu długiego podania staje oko w oko z naszym bramkarzem, który broni pierwszy strzał, lecz już przy dobitce nie miał już szans i goście wychodzą na prowadzenie.3'później powinno już być 1:1.Dawid Górzyńskizagrywa na lewą flankę doPrzemysława Grabowskiego, który mija rywala i dośrodkowuje w pole karne, futbolówka mija bramkarza i gdy wydaje się, że padnie bramka wyrównująca, doskonałej okazji nie wykorzystujePrzemysław Dąbrowski, który pudłuje niemal z linii bramkowej. Do przerwy wynik nie ulega zmianie i Radomniak schodzi do szatni z jednobramkową stratą. W przerwie trenerMówińskimotywuje jeszcze bardziej naszą drużynę, która w drugiej połowie zaczęła grać jeszcze lepiej. Na efekty długo nie musieliśmy czekać, bo już w48'pada bramka wyrównująca.Jacek Cichockidośrodkowuje z rzutu rożnego na 10 metr, gdzie niepilnowanyMówińskistrzałem głową w długi róg umieszcza futbolówkę w siatce.2'później kolejna bardzo dobra akcja Radomniaka,D.Górzyńskiznakomitym prostopadłym podaniem między trójką obrońców zagrywa doGrabowskiego, który w sytuacji sam na sam uderza z 14 metra tuż obok słupka. W58'kolejne dobre dośrodkowanieCichockiego, który po raz kolejny znajduje w polu karnymMówińskiego, który uderza głową z 5 metra, lecz dobrze ustawiony bramkarz z Pasłęka pewnie broni to uderzenie. W64'z powodu kontuzji boisku jest zmuszony opuścić dobrze dysponowany tego dniaSkonieczka, którego zastępujePrzemysław Cabaj.5'później za faul na rywalu żółtą kartką zostaje ukaranyMówiński. W76' Mówińskizgrywa piłkę doDąbrowskiego, który decyduje się na uderzenie z 24 metra, które nieznacznie mija bramkę przyjezdnych. W84'znakomita interwencją popisuje sięKomorowski, który już się rzucając w lewą stronę zdołał obronić prawą ręką uderzenie z 5 metra. W88'za kontuzjowanegoGrabowskiegowchodziRobert Dikau. W ostatnich minutach goście rzucają się do ataku, które nie przyniosły już efektu, wręcz przeciwnie, to nasza drużyna w92'miała piłkę meczową. Szybka kontraDąbrowskiwypuszczaMówińskiego, który wychodzi sam na sam z golkiperem Pasłęka, mija go i gdy wydaje się, że musi paść bramka ze skuteczną interwencją zdąża obrońca Pasłęka, który wybija futbolówkę zmierzającą do bramki. Chwilę po tej akcji arbiter tego spotkania gwiżdże po raz ostatni i Radomniak może się cieszyć ze swoich pierwszych punktów w V Lidze.Radomniak - Polonia Pasłęk 1:1